Menderes Mahallesi Trabzon Bulvarı No:119 Dulkadiroğlu/ KAHRAMANMARAŞ

0 (344) 231-0187

Doğalgaz Ve Mekanik Proje

Prizma doğalgaz Kahramanmaraş’ta doğalgaz sistemleri ve mekanik projeler ile ilgili hizmetlerini de sizlere sunmaktadır. Doğalgaz tesisatı için mühendislerimiz tarafından öncelik olarak mekanik proje oluşturulmaktadır. Mekanik proje, tesisat ve doğalgaz sistemi hakkında tüm bilgiyi ve planlamayı içerisinde barındırır. Tesisat kurulumundan önce ilk olarak proje yazımı ve planlaması gerçekleştirilir.

 

Mekanik Proje Nedir?

 

Mekanik proje ısıtma, soğutma, havalandırma ve su tesisatı gibi yapılacak işlemlerden önce bunların projelendirilmesi anlamına gelmektedir. Mekanik proje bir çizim üzerinden başlar ve uygulamalı bir şekilde devam eder. Mekanik proje, binanın mekanik aksamını ve diğer tüm bilgilerini bünyesinde barındırır. Doğalgaz kurulumundan önce çok sayıda proje oluşturulur. 

 

Mekanik projeler;

 

1) Statik Proje

 

2) Elektrik Projesi

 

3) Mimari Proje

 

4) Mekanik Proje

 

Yukarıdaki proje türlerinin her biri doğalgaz tesisatı kurulumu için önem taşır. Ancak mekanik proje aralarında en etkili olanıdır. Özellikle tesisat bilgilerini ve planlamasını bünyesinde barındıran bu proje, doğalgaz tesisatı kurulumuna başlamadan önce mühendislerimiz tarafından çizilmektedir.

 

Mekanik Proje Çizimini Kim Yapar?

 

Tesisat kurulumu için gerçekleştirilmesi gereken aşamalardan biri olan mekanik proje, belirli çizimleri ve planları bünyesinde barındırır. Ancak mekanik projeyi çizmeye herkes yetkili firmalar değildir. Bu proje yetkili, onaylı ve profesyonel mühendisler tarafından çizilmektedir. Mekanik proje çizdirmek için aşağıdaki yöntemler tercih edilebilir:

 

1) Direkt olarak onaylı bir mühendisle iletişime geçilip proje çizdirilebilir,

 

2) Mühendislik firmalarına proje çizdirilerek sonrasında onay alınabilir,

 

3) Yetkili ve onaylı mühendislik firmaları tercih edilerek sorunsuz bir şekilde proje çizdirilebilir,

 

Yukarıdaki yöntemlerden biri seçilerek proje çizimi gerçekleştirilebilir. Bu aşamada yetkili ve onaylı bir mühendislik firmasından destek almak projenin daha hızlı ve daha kolay bir şekilde onaylanmasını sağlamaktadır. Prizma Doğalgaz Mühendislik ve Isı Sistemleri olarak sizlere hizmet veren firmamız, bünyesinde barındırdığı profesyonel mühendisler ile mekanik proje çiziminin daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Onaylı ve yetkili olan firmamız, çizilen projelerin daha kısa sürede onay almasını da sağlar.

 

Doğalgaz ve Doğalgaz Projesi

 

Doğalgaz, belirli kaynaklardan alınan ve ısınma amaçlı kullanılan bir petrol gazıdır. Bu gaz, evlerde ve iş yerlerinde ısınma ihtiyacının giderilmesini sağlar. Isınma ihtiyacının yanı sıra, ocak ve su tesisatlarında da kullanılabilir. Doğalgaz ülkemizde en çok kullanılan ısınma sistemidir. Özellikle kış aylarında ihtiyaç duyulan doğalgaz, evlere ve iş yerlerine kurulan tesisatlar sayesinde kullanılabilir duruma gelmektedir. Doğalgazın kullanılması için tesisat kurulumunun gerçekleştirilmesi ve kurulu tesisatta herhangi bir problem olmaması gereklidir. Yeni kurulacak tesisatlar için de belirli aşamaların gerçekleştirilmesi şarttır. Bu aşamalardan en önemlisi doğalgaz projesinin çizimidir. Mekanik proje olarak da adlandırılabilen doğalgaz projesi, evin konumunu, metrekaresini ve tesisatın nasıl kurulacağı ile alakalı çok sayıda bilgiyi bünyesinde barındırır.

 

Doğalgaz Tesisatı ve Kurulumu

 

Mekanik proje çiziminin ardından tesisat aşamasına geçilmektedir. Mekanik projede belirlenen tesisat kurulumu ve planlamaları bu aşamada gerçekleşir. Mühendislerimiz tarafından çizilen projeler, tesisatçılarımız tarafından kurulmaktadır. Uzun süredir bünyemizde yer alan ve işinde usta olan tesisatçılarımız tarafından doğalgaz tesisatı kurulumu işlemleriniz kısa süre içerisinde gerçekleştirilir. Tesisat kurulumu, tamamen mühendislerimiz tarafından çizilen projeler ve belirlenen planlar dahilinde yapılır. Bu noktada mühendislerimizin ve tesisatçılarımızın ortak akıl yürüterek çalışmaları, sizlerin ısınma ihtiyacınızı daha kolay ve daha hızlı bir şekilde karşılamanıza yardımcı olur. Tesisat kurulumunuz yetkili olan firmamız tarafından yapıldığı için doğalgaz aboneliğinde ya da bağlantısında herhangi bir sorunla karşılaşmanız da mümkün değildir. Yetki belgemizin bulunması ve profesyonel çalışmalarımız, herhangi bir sorunla karşılaşmanızı engellemektedir.

 

Doğalgaz Tesisatı ve Mekanik Projede Profesyonellik

 

Günümüzde en çok tercih edilen ısınma yöntemi ve aracı olan doğalgaz, çeşitli tesisat kurulumları sayesinde evlere ulaşmaktadır. Ancak kurulumdan önce proje çizimi ve planlamasının gerçekleştirilmesi zorunludur. Gerek tesisat kurulumu gerekse de proje çiziminde profesyonel destek almak, doğalgazdan faydalanabilmeniz için gerekli bir şarttır. Amatörler tarafından yapılacak olan doğalgaz tesisatı kurulumu ve mekanik proje çizimi, farklı sorunlarla karşılaşmanıza sebep olabileceği gibi gaz dağıtımı yapan firmalardan onay almanıza engel oluşturur. Bu sebeple, proje ve kurulum aşamasında yetkili olan profesyonel firmalardan destek almak şarttır. Firmamız doğalgaz ve ısı sistemleri alanında tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere hazır bulunan yetkili bir firmadır.