Menderes Mahallesi Trabzon Bulvarı No:119 Dulkadiroğlu/ KAHRAMANMARAŞ

0 (344) 231-0187

Soğutma ve İklimlendirme Sistemleri

Soğutma ve iklimlendirme sistemleri alanında hizmet veren Prizma Doğalgaz Mühendislik ve Isı Sistemleri firmamız, dört mevsim boyunca evlerinizde ve iş yerlerinizde istediğiniz hava sıcaklığına ulaşabilmenizi sağlar. Soğutma ve iklimlendirme işlemi klima gibi araçların yardımıyla mümkün olmaktadır. Soğutma sistemleri ve iklimlendirme sistemi birbirinden farklıdır.

 

Soğutma sistemleri, direkt olarak oda sıcaklığını düşürmeye yönelik olup, iklimlendirme sistemleri dört mevsim kullanılabilecek ürünlerdir. İklimlendirme sistemi içerisinde yer alan ürünler, hava sıcak olduğunda içeriyi serinletirken aynı zamanda soğuk olduğunda da oda sıcaklığını arttırabilmektedir. Bu işlemlerin yapılabilmesi için odalarda klima ve benzeri işlevler gören sistemlerin bulunması gereklidir. İklimlendirme sistemi, aynı zamanda içerideki nem miktarının da belirli düzeye indirilmesini sağlar. Bu sayede, ev ortamına oldukça faydalı hava koşulları oluşturur.

 

İklimlendirme Nedir?

 

İklimlendirme genel bir tabirle; havanın insan sağlığına ve isteğine uyumlu olmasını sağlamak anlamına gelmektedir. İklimlendirme işlemleri için kullanılan ürünler, kısa süre içerisinde fayda sağlar ve odadaki havayı insan sağlığına uyumlu bir hale getirir. İklimlendirme sistemleri ile yapılabilecek hava değişimleri şu şekildedir;

 

1) Havadaki nem miktarını azaltma,

 

2) Havadaki nem miktarını arttırma,

 

3) Oda sıcaklığını düşürme

 

4) Oda sıcaklığını arttırma

 

Yukarıdaki amaçlar doğrultusunda iklimlendirme sistemleri kullanılabilir. Odalarda, evlerde, okullarda ve iş yerlerinde iklimlendirme sistemi tercih edilebilir. İklimlendirme sistemleri içerisinde klima da yer alır. Hem soğutma hem de ısıtma işlevi görür. 

 

Soğutma Sistemleri Nedir?

 

Soğutma sistemleri, oda sıcaklığını düşürmek ve belirli bir düzeye indirmek amacıyla kurulmuş sistemlerdir. Soğutma işlemi için kullanılabilecek çok sayıda ürün seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan biri de klima sistemidir. Klima sistemi, bulunduğu alanın kısa süre içerisinde soğumasını sağlar.

 

Soğutma ve İklimlendirme Sistemi Nerede Kullanılabilir?

 

Soğutma ve iklimlendirme sistemleri, günümüzde birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Alanın insan sağlığı için en uygun şartlara getirilmesini sağlayan iklimlendirme sistemlerinin ve ürünlerinin tercih edildiği alanlar şu şekildedir;

 

1) Okullar

 

2) İş Yerleri

 

3) Evler

 

Soğutma ve İklimlendirme Sistemleri Ne İşe Yarar?

 

Oda içerisindeki fazla sıcaklık, soğukluk ve nem miktarı insanların sağlığına direkt olarak olumsuz etki yapabilir. Soğuk hava şartlarında oda içerisinde herhangi bir ısıtma sistemi bulunmadığı takdirde çeşitli hastalıkların meydana gelmesinin ihtimali çok büyüktür. Bunlarının önüne geçebilmek adına mevcut ısıtma sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Soğuk havanın yanı sıra aşırı nem de insan sağlığını olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle oda sıcaklığının insan sağlığına uygun bir hale getirilmesi gerekebilir. Bu amaç doğrultusunda da soğutma ve ısıtma sistemleri kullanılır. Böylece yaşam ortamlarında nem düzeyi ideal seviyeye getirilebilmektedir.

 

Soğutma ve İklimlendirme Sistemleri Nasıl Çalışır?

 

Soğutma ve iklimlendirme sistemleri, oda içerisindeki havanın devir daim yapmasını sağlar. İçerideki havanın dışarıya aktarılmasını ve fan sistemiyle yeni ısıda havanın odaya yayılmasına imkan tanır. Soğutma ve iklimlendirme sistemi içerisinde bulunan fan yoluyla yenilenen hava, odaya yönlendirilir. Böylelikle oda sıcaklığı istenilen düzeye gelmiş olur. Soğutma ve iklimlendirme sistemleri sadece sıcaklık ve soğukluk için değil nem için de tercih edilir. Nem sorunları da oldukça kısa süre içerisinde iklimlendirme sistemleri ve ürünleri sayesinde giderilir.

 

Klimanın Soğutma ve İklimlendirme Sistemlerinde Önemi

 

Soğutma ve iklimlendirme sistemleri için çok sayıda ürün kullanılır. Ancak bunların içerisinde en çok tercih edilen genellikle klimalar olur. Doğalgaz, kazan ve benzeri sistemler sıcaklık sağlarken klimalar çift yönlü bir ısı sistemi bulundurur. Odanın soğumasını ya da ısınmasını sağlayan bu ürün, aynı zamanda nem oranını da düşürür. Klimaların birçok avantajı da vardır.

Klima kullanmanın avantajları;

 

1) Hem soğuk hem sıcak hava sağlaması

 

2) Nem oranını düşürmesi

 

3) Kolay kurulum imkanı

 

4) Uygun fiyatlar

 

5) Taşınabilirlik

 

Yukarıdaki avantajları kullanıcısına sağlayan klimalar, günümüzde en çok tercih edilen iklimlendirme sistemlerinden biridir.

 

İklimlendirme Sistemleri Satışı, Kurulumu ve Bakımı

 

Prizma Doğalgaz Mühendislik ve Isı Sistemleri adı altında uzun süredir sizlere hizmet veren firmamız, soğutma ve iklimlendirme sistemlerinin kurulumunu gerçekleştirmektedir. Uygun fiyatlarla satın alabileceğiniz kaliteli klimaları sizlerle buluşturan firmamız, aynı zamanda bu ürünlerin bakımını ve kurulumunu da gerçekleştirir. Uzun süreli kullanım imkanına sahip olmanız için birçok hizmeti bir arada sizlere sunan firmamız, kısa sürede iklimlendirme sistemlerinizin adreslerinize kurulmasını ve bu sistemleri kolaylıkla kullanabilmenizi sağlar. Ayrıca bu ürünler için teknik servis gibi imkanlardan faydalanabilmeniz de mümkündür.