Menderes Mahallesi Trabzon Bulvarı No:119 Dulkadiroğlu/ KAHRAMANMARAŞ

0 (344) 231-0187

Sıhhi Tesisat İşleri

Evlerde ve iş yerlerinde kurulan su tesisatlarına sıhhi tesisat denir. Sıhhi tesisat sayesinde bir kaynaktan alınan su istenilen bölgeye kolaylıkla taşınabilir ve su hane içerisinde kullanılabilir hale gelir. Her evde ve her apartmanda sıhhi tesisat bulunmak zorundadır. Sıhhi tesisat sayesinde ev ya da iş yerleri gibi alanlara taşınabilen su, günlük hayatta bireylerin birçok temel ihtiyacını karşılayabilmektedir. Bu sebeple, sıhhi tesisatın olmaması ya da tesisatta herhangi bir arıza çıkması, hanelere suyun gitmemesini ve bu sebeple birçok temel ihtiyacın giderilmesine engel olacaktır. Sıhhi tesisat kurulumu, bakımı ve tamiri firmamız tarafından sizlere verilen hizmetler arasında yer alır. Sıhhi tesisat işleri Prizma Doğalgaz bünyesinde bulunan tesisatçılarımız tarafından büyük bir profesyonellikle halledilir.

 

Bu hizmet içerisinde yer alan seçenekler;

 

1) Baştan sıhhi tesisat kurulumu,

 

2) Sıhhi tesisat arıza tespiti,

 

3) Tesisat temizliği ve bakımı,

 

4) Tesisat döşemesi,

 

Yukarıdaki hizmetlerimizden birini seçerek tesisat sorunlarınız ile ilgili tüm yardımı alabilmeniz mümkündür.

 

Sıhhi Tesisat Kurulumu

 

Prizma Doğalgaz Mühendislik ve Isı Sistemleri olarak sizlere Kahramanmaraş’ta hizmet veren firmamız, tüm tesisat işlemleriniz hakkında sizlere çeşitli hizmet vermektedir. Bu hizmetlerden biri de sıhhi tesisat kurulumudur. Sıhhi tesisat kurulumu, daha önce tesisatın bulunmadığı ya da yenilenmesi gerektiği alanlara yapılmaktadır. Sıhhi tesisat, mühendislerimiz ve tesisatçılarımızın gerçekleştireceği birkaç işlem doğrultusunda kurulur.

 

1) Öncelikle kaynak tespiti yapılır.

 

2) Hazırda bir kaynak var ise o kaynak kullanılır ancak kaynak yok ise tesisatın kurulacağı alana en yakın kaynak bulunur.

 

3) Kaynaktaki suyun sıcaklığı ölçülür. Yeni belirlenecek kaynaklarda su sıcaklığının 7 ile 12 derece arasında olması gerekmektedir.

 

4) Kaynak tespiti ve kontrol işlemlerinin ardından kurulum için gerekli malzemeler belirlenir. (Bu malzemeler, firmamız tarafından karşılanmaktadır)

 

5) Ardından tesisat kurulumu ve tesisatın kurulacağı haneye hat çekimi gerçekleştirilir.

 

Yukarıdaki adımların doğru bir şekilde atılmasının ardından yeni kurulan sıhhi tesisat, kullanılabilir hale gelir. Sıhhi tesisat kurulumunda kaynaktan alınan su, ev içerisinde mutfağa, banyoya ve su çıkışı olan birçok yere bağlanır. Sıhhi tesisat kurulumunda bizleri tercih eden bireyler, herhangi bir detay ile uğraşmaz ve tesisat kurulumu tesisatçılarımız ve mühendislerimiz tarafından kısa süre içerisinde halledilir.

 

Sıhhi Tesisat Arıza Tespiti

 

Evlerde ve iş yerlerinde kaynaktan gelen suyun kullanılabilmesi için tesisata ihtiyaç duyulur. Tesisat kurulumu gerçekleştirildikten sonra tesisat uzun süre kullanılabilir ancak bazı aralıklarla bakım yapılması gerekmektedir. Bakım yapılmayan tesisatta arıza meydana gelir ve su haneye taşınamaz. Su tesisatındaki arızanın tamir edilebilmesi için öncelik olarak arıza tespitine ihtiyaç duyulur. Arıza tespiti, firmamız tarafından sizlere sunulan hizmetler arasında yer alır. Arıza tespiti işlemi farklı yöntemlerle yapılabilir.

 

Bu yöntemler ise şu şekildedir;

 

1) Su kaçağı tespiti,

 

2) Kırmadan su kaçağı tespiti,

 

3) Tesisatı arız tespiti,

 

4) Termal kamera ile kaçak tespiti,

 

Yukarıdaki işlemlerden ve hizmetlerden herhangi biri tercih edilerek su kaçağı ve su tesisatındaki arızlar tespit edilir. Geçmişte duvarların kırılarak ya da tesisata farklı yollarla ulaşmaya çalışılarak yapılan arıza tespiti günümüzde firmamız tarafından termal kameralar ve çeşitli yardım aletleri ile daha kolay bir şekilde yapılmaktadır. Böylelikle kırma ve dökme gibi durumlar meydana gelmez ve hanede herhangi bir sorun oluşmadan arıza tespiti yapılır.

 

Tespit Edilen Arızanın Onarımı

 

Ev içerisinde bulunan sıhhi tesisatta birçok problem meydana gelebilir. Su tesisatında meydana gelebilecek problemler farklı nedenlerden ötürü oluşabilir. Bu sebeple öncelikle arıza tespiti yapılır. Yapılan arıza tespitinin ardından tamir ve onarım işlemlerine geçilir. Sıhhi tesisat tamiri, firmamız bünyesinde yer alan profesyonel tesisatçılar tarafından yapılır.

 

1) Tamir aşamasında profesyonel yardımcı makineler kurulur,

 

2) Kısa süre içerisinde arıza tespiti yapılır,

 

3) Yardımcı ekipmanlar ve işinde usta tesisatçılar ile sıhhi tesisat problemleri en kısa sürede gerçekleştirilir.

 

Yukarıdaki işlemler ve adımlar doğrultusunda evinize veya iş yerlerinizde yer alan sıhhi tesisatta meydana gelen problemler kısa sürede çözülür.

 

Sıhhi Tesisat Bakımı

 

Tesisatlar genellikle uzun süre kullanıma uygundur ancak bazı durumlarda problemler de oluşabilir. Özellikle eski evlerde bulunan ve çok uzun süredir bakım yapılmamış tesisatlar, kaçak gibi sorunlar çıkarabilir. Bu sebeple yeni kurulan ya da uzun süredir kullanılan tesisata belirli aralıklarla bakım yapılması gereklidir. Tesisat bakımı da firmamız tarafından verilen hizmetler arasında yer alır.