Menderes Mahallesi Trabzon Bulvarı No:119 Dulkadiroğlu/ KAHRAMANMARAŞ

0 (344) 231-0187

Doğalgaz Tesisatı

Doğalgaz tesisatı, firmamız tarafından sizlere sunulan hizmetlerden biridir. Bu hizmetten faydalanmanız durumunda mühendislerimiz evlerinize ya da işyerlerinize gelerek doğalgaz tesisatının kurulumu için gerekli ölçüleri alır ve planlamaları yapar. Ardından tesisatçılarımız kurulum işlemini başlatır. Prizma Doğalgaz Mühendislik ve Isı Sistemleri adıyla Kahramanmaraş’ta sizlere hizmet veren firmamızı tercih ederek, doğalgaz tesisatınızın kısa süre içerisinde sorunsuz bir şekilde kurulmasını sağlayabilirsiniz. Doğalgaz tesisatı kurulumu, doğalgazın yeni geldiği ve henüz tesisatı bulunmayan evlere ve iş yerlerinde gerçekleştirilmektedir. Eğer evlerde daha önceden kurulmuş bir tesisat varsa bu yenilenebilir ya da gerekli bakımları yapılabilir. Ancak eve ya da iş yerine doğalgaz ilk kez bağlatılıyorsa tesisatın profesyonel ve yetkili kurumlar tarafından kurulması gerekmektedir.

 

Doğalgaz Tesisatı Nasıl Kurulur?

 

Doğalgaz tesisatı kurulumu, herkesin kolay bir şekilde yapabileceği bir işlem değildir. Bu sebeple yetkili kişilerin ve firmaların doğalgaz tesisatı kurması gerekmektedir. Prizma Doğalgaz gerekli yetki belgelerine ve profesyonelliğe sahiptir. Bu sebeple firmamızı doğalgaz tesisatı kurulumunda ve bakım işlemlerinde tercih etmeniz mümkündür. Firmamız tarafından gerçekleştirilecek olan doğalgaz tesisatı kurulumu birkaç adım doğrultusunda gerçekleştirilir. 

 

Doğalgaz Tesisatı Kurulum Aşamaları;

 

1) İlk olarak doğalgaz tesisatı kurulumu için firmamız ulaşıp randevu almanız gerekmektedir.

 

2) Randevu tarihinde ve saatinde firmamız bünyesinde çalışan mühendisler verdiğiniz adreslere gelmiş olacaktır.

 

3) Mühendislerimiz tarafından evin metrekaresi ve diğer planlama çalışmaları yapılır

 

4) Ardından yine belirlenen günde tesisatçılar adresinize gelir.

 

5) Adrese gelen tesisatçılarımız gerekli kurulum işlemlerini yapar.

 

6) Ardından tesisatta kaçak olup olmadığı belirlenir ve eviniz doğalgaz kullanımına hazır olur

 

Yukarıdaki adımlar doğrultusunda doğalgaz kurulumu gerçekleştirilmektedir. Firmamız, doğalgaz tesisatı kurabilme yetkisi olan bir firmadır. Bu sebeple kurulum için tercih edebilmeniz mümkündür ve kurulumun ardından herhangi bir sıkıntıyla karşılaşma gibi bir durum yoktur.

 

Doğalgaz Tesisatı Nedir?

 

Doğalgaz tesisatı, ev ya da iş yeri gibi alanların ısıtılabilmesi için kurulan tesisattır. Isınma ihtiyacını karşılayan doğalgazın kullanılabilir olması için ev içerisine tesisatın kurulması gerekir. Doğalgaz tesisatı, diğer kalorifer sistemleri ile aynı değildir. Doğalgaza uyumlu parçalar ve yöntemler, tesisat kurulumunda tercih edilmektedir.

 

Doğalgaz Tesisatında Bulunan Araç ve Gereçler

 

Doğalgazın aktif olarak kullanılabilmesi için belirli malzemeler ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan en önemlisi kombi ve peteklerdir. Kombi; doğalgazınızın kontrolünü ve tesisata iletilmesini sağlarken petekler de ısınmanızı sağlamaktadır.

Diğer doğalgaz tesisatı parçaları ise şu şekildedir;

 

1) Kombi

 

2) Petek

 

3) Sayaç

 

4) Borular

 

5) Dağıtım hatları

 

Yukarıdaki malzemeler kullanılarak doğalgaz tesisatı kurulumu gerçekleştirir. Kullanılacak olan bu parçalar, evlerde doğalgazın kullanılabilmesi için önemlidir. Ayrıca doğalgazın açılabilmesi için tesisatta herhangi bir kaçak olmaması gerekmektedir. Kaçak olması durumunda doğalgaz açılmaz ve kullanılamaz.

 

Doğalgaz Tesisatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Doğalgaz oldukça tehlikeli bir gazdır. Bu sebeple, tüm kontrol işlemlerinin doğru ve profesyonel kişilerce yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde kaçak ya da bağlantıda kopukluk oluşması durumunda sızan gaz hane içerisindekileri zehirleyebileceği gibi patlama gibi problemlerin de meydana gelmesine sebep olabilir. Prizma Doğalgaz sizlere profesyonel hizmet sunan bir firmadır. Bu sayede doğalgaz tesisatının kurulması ya da yenilenmesi gibi durumlarda kaçak tespiti, mühendislerimiz ve tesisatçılarımız tarafından yapılmaktadır.

Doğalgaz tesisatında dikkat edilmesi gereken diğer hususlar;

 

1) Doğalgaz tesisatında kaçak kontrolü yapılmalı,

 

2) Tesisat parçaları tekrar kontrol edilmeli,

 

3) Sayaç ve kombi kontrolü yapılmalı,

 

4) Belirli aralıklara tüm tesisata bakım yapılmalıdır

 

Yukarıdaki huşulara dikkat edilmesi durumunda doğalgaz kullanımında herhangi bir sorun meydana gelmeyecektir.

 

Doğalgaz Tesisatı Kurulum Fiyatları

 

Doğalgaz tesisatları kurulumu firmamız bünyesinde çalışan profesyoneller tarafından gerçekleştirilir. Bu kurulumun fiyatlarını etkileyebilecek çok sayıda faktör vardır. Evin metrekaresi, ihtiyaç duyulan yardımcı ekipmanlar ve firmamızdan satın aldığınız ürünler doğrultusunda fiyatlar değişiklik göstermektedir. Ancak firmamız, sizlere her koşulda uygun fiyat garantisi altında hizmet sunmaktadır. Bu sayede uygun fiyatlar karşılığında yüksek kaliteli hizmetler alabilmeniz mümkündür.

 

Doğalgaz Projesi

 

Doğalgaz tesisatında firmamız tarafından gerçekleştirilen aşamalardan biri de doğalgaz projesidir. Bu aşama, ilk kez doğalgaz bağlanan evler açısından önem taşımaktadır. Doğalgaz projesi, evlerde ve iş yerlerinde gerekli kontroller sağlanmasının ardından firmamız bünyesinde çalışan mühendisler tarafından çizilir. Çizim içerisinde boruların nereden geçeceği, peteklerin nereye koyulacağı, kombinin ve sayacın nerede bulunacağına dair tüm planlar yapılmaktadır.